Devlet Eski Bakanı, Diyanet İşleri Eski Başkanı

Mustafa Said Yazıcıoğlu, 3 Aralık 1949'da Trabzon Sürmene'de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Fatma'dır. Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi. Doktorasını Fransa'da tamamladı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde asistan olarak göreve başladı. 1983 yılında doçent, 1988 yılında profesör oldu.

Diyanet İşleri Başkanı olarak görev yaptı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı görevini yürüttü. Yüksek Öğretim Kurulu Üyeliği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 22. Dönem Ankara Milletvekili. Aynı dönemde İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği (İKÖPAB) Türk Grubu Başkanlığı görevini yürüttü. 60. Hükümet'te Devlet Bakanlığı görevinde bulundu.

İyi düzeyde Fransızca, orta düzeyde Arapça bilen Yazıcıoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

TÜRKPA Genel Sekreteri

11 Haziran 2013 tarihinde Ankaradagerçekleştirilen TÜRKPA dördüncü dönem genel oturumunda Sayın JandosAsanov4 yıllık süre için TÜRKPA Genel Sekreteri olarak seçilmiştir.

Sayın Asanov1969 yılında doğdu.

1993 yılında Almatı Pedagoji Enstitüsü’nün Yabancı Diller bölümünden mezun olduktan sonra Kazakistan Cumhuriyet’i Dışişlerine hizmet etmiştir. Ayrıca Dışişleri bakanlığının merkezi bünyesinde çalışmış bulunmakla birlikte Kazakistan’ın İslamabad, Londra, Viyana ve Brüksel Büyükelçiliklerin de görev yapmıştır.

Sayın AsanovUrducaya aşina ve aynı zamanda Kazakça, Rusça ve İngilizce konuşuyor. Evli ve dört çocuk babasıdır. 

YUKARI